Ενημερωτική εκδήλωση για την κυκλοφοριακή αγωγή και την οδική ασφάλεια

Η οδική συμπεριφορά αποτελεί αναμφισβήτητα στοιχείο ένδειξης πολιτισμού και για τον λόγο αυτό, οφείλουμε και έχουμε υποχρέωση να αναβαθμίσουμε το επίπεδο οδικής ασφάλειας στον τόπο μας. Συγκλίνοντας προς αυτόν τον σκοπό το σχολείο μας,  συνεχίζοντας τη στενή σχέση και σύνδεση με εξωτερικούς φορείς, υποδέχτηκε σήμερα Τετάρτη 22/11/2023 μέλη της Τροχαίας από το αστυνομικό τμήμα Μοιρών. Οι μαθητές/ τριες μας εμπλούτισαν τις γνώσεις τους σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής, ασφαλούς μετακίνησης και πρόληψης τροχαίων ατυχημάτων. Επίσης, ενημερώθηκαν για τη ζωτικής σημασίας υποχρεωτική χρήση της ζώνης ασφαλείας από όλους τους επιβάτες μέσα στο όχημα αλλά και του προστατευτικού κράνους σε ποδήλατα και σε μηχανές.