Τοποθέτηση Ψυχολόγου στο σχολείο μας

• Post author:
  • Post category:Uncategorized

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες ,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας ανέλαβε υπηρεσία ο Ψυχολόγος ΠΕ23,  Γεώργιος Μωυσίδης, στο πλαίσιο του προγράμματος «Υποστήριξη Σχολικών Μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης από Ψυχολόγους και Κοινωνικούς Λειτουργούς για το σχολικό έτος 2023-2024».

Ο Ψυχολόγος θα βρίσκεται στο Γυμνάσιο Αγίων Δέκα κάθε Δευτέρα και θα παρέχει συμβουλευτική υποστήριξη σε επίπεδο τάξης αλλά και ατομικές συναντήσεις με τους μαθητές/τριες και με τους γονείς/κηδεμόνες, εφόσον το επιθυμούν. Η υπηρεσία είναι δωρεάν και θα παρέχεται μέσω ραντεβού που θα έχουν καθοριστεί τις προηγούμενες ημέρες.

Απαραίτητη προϋπόθεση για την πραγματοποίηση ατομικής συνάντησης του Ψυχολόγου με μαθητή/τρια είναι η έγγραφη συναίνεση των γονέων του. Συνεπώς, εάν επιθυμείτε το παιδί σας να κλείσει ραντεβού με τον Ψυχολόγο του σχολείου, παρακαλούμε επιστρέψτε στο σχολείο, οι ίδιοι αυτοπροσώπως, υπογεγραμμένη την υπεύθυνη δήλωση που έχετε λάβει.

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

ΠΕ86