Ευχαριστήριο μήνυμα

• Post author:
  • Post category:Uncategorized

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Αγίων Δέκα, κος Νικόλαος Παπάζογλου, ο Σύλλογος Διδασκόντων καθώς επίσης και οι μαθητές/ τριες του σχολείου, αισθάνονται την ανάγκη να εκφράσουν τις θερμές τους ευχαριστίες δημόσια και από καρδιάς στον Ενιαίο Σύνδεσμο Διαχείρισης Απορριμμάτων Κρήτης (ΕΣΔΑΚ) για τη δωρεάν διάθεση ειδικών κάδων ανακύκλωσης και τσαντών πολλαπλών χρήσεων στο σχολείο μας.

Κατά τη φετινή χρονιά, εκπονείται στη σχολική μας μονάδα το σχέδιο δράσης με τίτλο ‘Πράσινο σχολείο: Από τη θεωρία στην πράξη’ που αποσκοπεί στην καλλιέργεια περιβαλλοντικής συνείδησης της εκπαιδευτικής κοινότητας και στην ευαισθητοποίησή της στη μόλυνση του περιβάλλοντος. Αρωγός και συμπαραστάτης στην προσπάθεια μας αυτή, στάθηκε ο οργανισμός ΕΣΔΑΚ με την άμεση ανταπόκρισή του! Ευχαριστούμε θερμά!